איך להתחיל שגרת אימונים ומתמידים בה??

היי לאב!

בתור אמא זה קשה להתמיד במשהו אני מודה. בתור אמא עצמאית? זה ממש קשה! אבל אני חייבת להגיד שכשאני מכניסה ספורט ואורח חיים בריא לחיים שלי אני מרגישה שאני פרודוקטיבית יותר, רגועה יותר ועם ביטחון עצמי גבוה יותר.  למה עוד זה חשוב כל כך לעשות ספורט על זה כבר דיברנו בפוסט שעבר ואת יכולה לקרוא את כל הסיבות הממש טובות ומשכנעות שעובדות אצלי.

בנינו? החלק הקשה זה ההתחלה, לצאת ממצב העצלנות שלנו ופשוט לקום ולעשות אימון. כי הרי תמיד יהיה לך את התירוץ המושלם: אני לא מרגישה טוב, חם לי, אני עייפה, קר לי, אני במחזור, כל הבגדים בכביסה ועוד מלא שכבר כולנו חשבנו עליהם. אבל תחשבי על זה ככה, אלפי אנשים שמתאמנים כל יום לא טועים.. העיניין הוא שברגע שמתחילים ורואים תוצאה אפילו הכי קטנה פשוט מתאהבים בזה ולכן אני דוגלת בבייבי סטפס.

אומרים שאם את מתמידה שלושה חודשים זה כבר הופך להיות חלק בלתי נפרד מהחיים שלך ואין מצב שתפסיקי. אז מה אכפת לך לנסות? שלושה חודשים זה ממש מעט ואם זה סוג של התחייבות לאורח חיים בריא, מאושר וטוב יותר אני לגמרי בעד!

אז איך נתחיל?

  • קודם חשוב להבין איזה ספורט את הכי מתחברת, יש אינספור סוגים של ספורט ואת בטוח יכולה למצוא את האחד שאת אוהבת (אם לא יותר) – פילאטיס, יוגה, זומבה, ספינינג, שחייה, ריקוד יש כל כך הרבה סגנונות. אם את עדיין לא ממש יודעת איזה סוג ספורט הכי מדבר אלייך זה הזמן להתחיל לנסות כל פעם אימון אחר עד שתמצאי את האחד שלך.

 

  • איך הכי קל לך לבצע את התהליך? לבד, עם מאמן או בקבוצות לא חסר שיטות אימון שאת יכולה למצוא את עצמך מתחברת אליהם. 1. מאמן אישי יכול לתת לך את תוצאת ההתמדה הטובה ביותר כי אין מצב שתגידי לו לא אבל הכסף בהתאם וזה יעלה לך די הרבה אפילו אז לשיקולך. 2. אימון בקבוצות – יכול לתת לך את הפוש הראשוני שאת אוהבת יש כאלה שזה מדרבן אותן לראות את הקבוצה עושה יחד איתן וככה הן לא נשברות ובנינו? הרבה מאוד חברויות אמת יוצאות מהחדר כושר הקבוצתי כי אין כמו להזיע ביחד 🙂   3. אימון לבד – אם את יודעת שברגע שתמצאי את סוג הספורט האהוב עלייך את תוכלי להתמיד בעצמך והכי נוח לך לבד לכי על זה! הכי חשוב להשקיע ולא לתת לעצמך וויתורים .

 

  • הכנה מראש – כן כן, כמו שזה נשמע! אם את רוצה להתמיד את חייבת להזיז את לוחות הזמנים שלך בהתאם ולשנות גישה. זה אומר להתחיל לתכנן את האימונים לפי הלו"ז וליצור לך פלייליסט שאת אוהבת וימריץ אותך, לארגן לך אווטפיטים שווים כי אין מה שמרים לנו את המצב רוח יותר מזה J וממש לתכנן לך דייט עם עצמך!

 

  • להכניס שני אימונים בלו"ז שלך לפחות בשבועיים הראשונים ואז כל פעם לעלות בעוד יום. זוכרת שדיברנו על בייבי סטפס? אז בדיוק על זה אני מדברת אם תתחילי בארבע חמש אימונים בשבוע מהר מאוד הגוף שלך יצעק עלייך שאת מגזימה לכן חשו לתת לו לבנות את הסיבולת שלו לאט לאט. תתחילי בשני אימונים בשבוע וכשתרגישי שזה מתחיל להיות לך קל ואת צמאה לעוד תעלי בעוד אימון וככה הלאה.

 

  • לבסוף כשהגעת למספר האימונים שרצית תנסי לשלב עוד סוג ספורט נוסף (לא חובה אבל רק ישפר לך את התוצאות והביטחון). עכשיו כשאת כבר מכירה אץ עצמך והגוף מוכן לעוד זה הזמן לאתגר אותו בעוד סגנונות וחידושים.

 

חשוב לזכור  להיות עקבית אבל לא קשה עם עצמך! זאת אומרת, תתמידי בתהליך ותקבעי לך ממש כמו פגישה עם עצמך ותציבי לך יעדים  לתהליך אבל אם את לא עומדת בהם אל תקשי על עצמי פשוט תעשי חושבים מחדש ותציבי לך יעדים חדשים וריאליים יותר כי אולי הצבת לעצמך רף גבוה מידי וזה בסדר להתחיל הצעדים קטנים..

מקווה שעשיתי לך קצת סדר והורדתי לך את הפאניקה.. מבטיחה לך שברגע שתתחילי את התהליך ותתני לעצמך את הזמן ללמוד ולבנות את עצמך א הולכת להתאהב כל כך גם בתהליך וגם בעצמך!

 

מחכה לשמוע איזה סוג ספורט בחרת ואיך עובר לך התהליך? ספרי לי בתגובות..

בהצלחה! 🙂

 

שלך,

לינוי ברנס

בא לך עוד?? כנסי לקרוא ↓