מחבקת את חוסר השלמות: המסע לאותנטיות

היום אני רוצה לצלול לנושא שלא מדברים עליו מספיק: שלמות. יש דבר כזה? וחשוב אפילו יותר, האם זה משהו שעלינו לשאוף אליו? בואי נחקור ביחד.

בעולם שמפציץ אותנו בלי הפסקה בדימויים של חוסר פגמים וסטנדרטים בלתי אפשריים, קל להישאב לשאיפה לשלמות. מלמדים אותנו להאמין ששלמות היא המטרה הסופית – ניראות ללא פגמים, וחיים ללא מגבלות ודברים רעים.

אבל הנה האמת, חברות שלי: שלמות היא אשליה.  כסטייליסטית אישית, הייתה לי את הזכות לעבוד עם אינספור נשות קריירה ובעלות עסקים, שכמו רבות מאיתנו, נאבקו בלחץ להיות מושלמות. אבל תני לי לספר לך משהו משחרר – השלמות לא ניתנת להשגה, והיא גם לא הכרחית.

למעשה, חוסר השלמות שלנו הוא מה שעושה אותנו ייחודיות ואותנטיות באמת.  כשאנחנו שואפות לשלמות, לעתים קרובות נרגיש לא מספקות ורודפות כל הזמן אחרי איטזה אידיאל בלתי ניתן להשגה. זה הופך למעגל בלתי נגמר של ספק עצמי וחוסר שביעות רצון.

במקום זאת, בואו נתמקד באימוץ הפגמים שלנו ובלחגוג את האינדיבידואליות שלנו.

זה באמת לא משנה באיזה היבט בחיים תקחו את העצה הזו בין אם זה בחיים האישיים, בחיצוניות שלכן, במוצר או שירות חדש שהפקתן, אפילו בזוגיות שלכן אין דבר כזה מושלם לכל דבר קיים פגם וזה ממש בסדר.

היופי והחוזק האמיתיים שלנו טמונים בחוסר השלמות שלנו. אותנטיות היא המפתח. כשתשחררי את הצורך להיות מושלמת, את תוכלי באמת להוציא את האני האמיתי שלך.

״המוזרויות״, הצלקות והפגיעות שלנו הם שיחברו אותך לאחרים ברמה עמוקה יותר. בחוסר השלמות שלנו אנחנו מוצאים התאמה, חמלה והבנה.

ברגע שתקבלי אותן את תלמדי מהר מאוד במה את שונה מאחרים ומה עושה אותך מיוחדת אחת במינה. ואין דבר חשוב יותר לאושר אמיתי וסיפוק אינסופי בכל מה שאת עושה יותר מהתחושה של אינדיבידואליות טהורה! לא צריך להתלבש כמו מישהי אחרת, או להעלות וסטים כמו מישהי אחרת, להוציא שירות דומה לאחרת או להציג חיים מלאים בתוכן ״נוצץ״ ושהכל מושלם.

אם יש משהו שלמדתי עם השנים על עצמי, זה שהערך שלי לא מוגדר לפי כמה חסרונות יש לי וההצלחה שלי לא מוגדרת בלא לעשות טעויות אלא איך החוסן שלי אל מול הטעויות האלו ומה הצמיחה שאני מפיקה מזה וכמה השפעה אני מצליחה לתת לאנשים מהטוב שיש לי להציע.

כשתלמדי לאמץ את חוסר השלמות שלך זה יאפשר לך לטפח חמלה עצמית, ללמוד מהכישלונות שלך האופן אובייקטיבי לחלוטין ולהתפתח ל״אני״ הכי אותנטי שלך.

איך תעשי את זה ברמת הסטייל האישי שלך?

זה אומר לאמץ את צורת הגוף שלך ולהתנסות באופנה בלי להתנצל או לקוות ״למשקל יעד״. תתעכבי על החוזקות של הגוף שלך במקום איך ואיפה לטשטש.

איך תעשי את זה ברמת העסק שלך?

זה אומר לאמץ את התשוקות שלך ואת שאיפות ההשפעה שחשוב לך להשקיע בעולם. להבין איזה מסרים חשוב לך להעביר לעולם ומה המתנה שקיבלת שאיתה את יכולה לעזור לכמה שיותר אנשים ולצאת עם זה החוצה בגאווה.

 

תזכרי, שלמות היא אשליה. ודווקא בחוסר השלמות הזו אנחנו יכולות למצוא יופי אמיתי, צמיחה, וכוח לעורר השראה באחרים. תגדירי מחדש מהי הצלחה בעינייך וצרי עולם שבו את חוגגת את האותנטיות שלך בלבד.

הנה עוד כמה דוגמאות איך תעשי את זה נכון – בפוסט כאן!

עד הפעם הבאה,

לינוי

בא לך עוד?? כנסי לקרוא ↓